کابوس

 

هوچهر در روزهایی که گذشت، به غایت مریض بود. یک هفته ای مهد نرفت. دیشب می گفت خواب مهدش را دیده. خواب دیده که به مهد رفته و دوستانش دورش جمع شده اند و گفته اند آخی ی ی مریض بودی؟!

امروز وقتی مربی اش برای احوالپرسی زنگ زد، از ته دل می خندید. ای کاش مربی ها می دانستند این فرشته های کوچک چطور دوستشان دارند.

دیشب کابوس می دیدم. روزها بود که کابوس ترس از تنهایی و مریضی کودکم و ترس از دست دادنش یا از دست رفتن خودم و تنها گذاشتنش را ندیده بودم. اما باز هم دیدم بس که تب رهایش نمی کرد و هیچ اثر بهبودی مشاهده نمی شد. ذره ذره آب می شد و از آن هم که بود نحیف تر شده بود. بس که خودم و همسرم بیمار بودیم و بیماری ضعیفم کرده بود و گمان می کردم عزراییل پایش را گذاشته روی اسمم! هوچهر کوچکم مظلوم شده بود. آرزو می کردم باز روی مبل ها بپرد وشیطنت کند. تنها یک لبخند کوچکش مرا به وجد می آورد. معصومیت نگاهش و تلاشش برای بهبودی آتش به جانم می زد. وقتی خودش را آماده می کرد تا با سرم بینی اش را بشویم و می دانست که بالا خواهد آورد و گاهی خون بالا می آورد از فشار تهوع اما می پرسید، اگه این کارو کنم خوب می شم؟ می خواستم دنیا دهان باز کند و مرا ببلعد و رهایم کند. وقتی از خیسی بیزار بود اما می گفت مادر دست و پام داغ شده، بشورش و با تماس آب گریه می کرد و محکم گردنم را می فشرد و وقتی هربار می پرسید مادر چون حالم بده هی اجازه میدی پیشت بخوابم؟ مادر من رو زمین می خوابم که کمرت درد نگیره، از خود می پرسیدم، من کی می توانم بشکنم و های های بگریم؟ اصلاً کی فرصتش پیدا می شود؟ من که باید دارو بدهم، دارو بخورم، ضدعفونی کنم، آبمیوه بگیرم، سوپ بپزم، ملحفه بشویم و آرزو کنم که در این میانه جای سر و پایم جابجا نشود و روزهایم چند ساعتی بیش از بیست و چهار ساعت داشته باشند تا بتوانم بخش بیشتر امور و نه تمامشان را رتق و فتق کنم!  و چه خوب که مادرم بود که کمی دستی به بالم بزند.

شب ها با دل نگرانی هایم برای دخترک نمی توانستم بخوابم و اگر برای لحظاتی در تب روحم از جسمم فاصله می گرفت، می دیدم که هوچهر با پسر دخترخاله مرحومم بازی می کرد و من می دانستم که همبازی هوچهر دیگر در این دنیا نیست. وحشت می کردم، اما فریادهای بی صدا گلویم را می فشرد و خود را ناتوان می دیم از بازداشتنش. باور می کردم که کودکم را از دست داده ام. تحمل دردش حتی برای چند ثانیه در خواب هم بسیار سنگین بود.

باز رفتم سراغ خانه امیدم، همان پزشک همیشگی اش و عطای مابقی پزشک ها را به لقایشان بخشیدم. آنتی بیوتیکش را عوض کرد و گفت دخترک برونشیت حاد گرفته و آنتی بیوتیک تجویزی توسط دیگر پزشک به اصطلاح متخصص بر برونشیت بی تأثیر است. حال هوچهر رو به بهبودی رفت. شیشه آنتی بیوتیک جدید برایم مقدس شد! چقدر ترسیده بودم!

نمی دانم من ترسو هستم یا حقیقتاً اینهمه ترسناک بود. در هر حال خدا را هزار مرتبه شکر که بعد از کشف آنتی بیوتیک ها به دنیا آمدم! یقین دارم که ظرفیت زندگی مادرانه بدون وجودشان را نداشتم!

 

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلبرک

پرنسس کوچولو در چه حاله؟ بهتر شده؟

نوا

این مریضی این زمستان عجیب ترسناک بود. دختر ده ماهه من هم دو هفته است که مریضه و چند شب در تب 39 سوخت و من و شوهرم هم مریض.... دنیا جلوی چشمام اومد . از بس به خودم نرسیدم پرده گوشم از شدت عفونت آسیب دید. سخته . خدا هوچهر کوچولو و همه بچه ها را مراقب باشه.

نازنین

سلام آسا جان. دلم ریش شد از این هوچهر کوچک و این بیماری مرموز. امان از این ویروس هایی که هر روز دارند توان مادری ما رو می سنجند. امان از مهد و مغازه و خیابون و هر جای دیگه ای که این ویروس های مرموز دارن توش پر می زنن تا بشینن روی گل سلامت یه کوچولوی دوست داشتنی دیگه... شادم کردی که گفتی این روزهای سخت برات تموم شده. ببوس هوچهرک رو.

مامان امیرسام

امروز هر وبلاگی سر زدم همه مادران درگیر بیماری کوکانشان بودند. نوشته ی تو که تکمیلش کرد... دلم درد گرفت انگار، از تلاش دخترک برای بهبودی... خدارو شکر که بهتر شد و مراقب خودت باش چون بعد از اینهمه سختی بدن خودت ضعیف شده و مقاومتش کم... زمستان پارسال من هم اینگونه گذشت. امید که امید جسته باشم از این ویروسها!!!!!!!!!

نیایش

با واژه وازه ات لرزیدم چه روزهایی برایتان ارزوی تندرستی و شادابی می کنم[قلب]

مامان آرمان

خدا را هزار مرتبه شکر که این بحران وحشتناک را پشت سر گذاشتی...واقعا شرایط سختی بود آساجون ....و حق داشتی بابت اون همه کابوس و ترس.... بازم خدا را شکر که هوچهر جون رو به بهبودی است...مراقبش باش انشالله زود زود به وزن اول برمیگردد... راستی چقدر خوشحال شدم که مربیش برای احوالپرسی زنگ زده بوده با اون هوچهر حساس و عاطفی....واقعا میتونم حدس بزنم دختر نازنین ات چه احساس شعف و شادی کرده....خدا مربیش را هم در زندگی سربلند و شاد کنه همیشه و سلامتی و پیروزی براش داشته باشه همواره....و برای مملکت ما هم این مربیهای مهربون را زیاد کنه.

پریسا

خدا رو هزار بار شکر که هوچهر حالش خوب شده. نگران برگشتن وزنش نباش. بتدریج درست میشه. براتون آرزوی سلامتی می کنم.

مامان آرسام

خیلی ناراحت شدم کاملا درکت می کنم امیدوارم زودتر بهبودی کامل حاصل بشه

ياسمن مامان عسل

اميدوارم ديگه از اين روزهاي سخت نداشته باشيد،هوچهر جون رو ببوسيد[ماچ]

بانوی ایرانی

بانوي عزيز ايا ميدانيد پرتال زنان ايران در حال حاضر با هزاران بحث و مطلب و سرگرمي متفاوت در دسترس شما هست و ميتوانيد از اين مطالب به راحتي و با عضويت رايگان استفاده کنيد...از شما دوست خوبمان ميخواهيم در جهت رشد بانوان در دنيا مجازي ما را لينک کنيدو به ما بپيونديد. بانوي ايراني