یک دسته موی یاغی پر تجربه!

 

وارد اتاق هوچهر که شدم چند دسته از موهای مجعدش را روی زمین دیدم با یک قیچی کنارشان.

 

- هوچهر موهاتو قیچی کردی؟

- بله

- چرا؟

- چون دوست داشتم!

- می دونم دلیلتو می خوام بدونم

- می خواستم ببینم چه رنگی میشن!!!

- حالا چه رنگی شدن؟

(با دلخوری) : خودت که می دونی همون رنگی که بودن!

 

 

* ادامه کارتون تنگل بود! همان راپونزل خودمان. راپونزل موهایش را که قیچی می کرد، از طلایی به قهوه ای تبدیل می شدند.

 

دخترک خیلی وقت است که راپونزل شده و داخل همان شخصیت زندگی می کند. یک مرحله از مراحل رشدشان، تبدیل دنیای فانتزی به دنیای واقعی است. کودکان اغلب دلخور می شوند که چرا بابانوئل وجود نداشته، یا موهای جادویی و پری ها و اینها فقط افسانه هستند و ته دلشان دلخورند که چرا کودکیشان را بزرگترها به بازی گرفته اند!

 

من همیشه با احتیاط از کنار دنیای فانتزی دخترک رد می شوم. وقتی درباه وجود پری ها می پرسد، می گویم شاید هم وجود داشته باشن، کسی چه می دونه. شاید هم نه.

هوچهر می پرسد: به نظر شما وجود دارن؟

و جواب می دهم: من نمی دونم.

 

به گمانم باید تنهایی تصمیم بگیرد و دنیای فانتزی آنگاه که زمانش برسد، به آرامی ترکش خواهد کرد.

 

حالا وقتی موهایش را می بندم، یک کلیپس کوچک هم از یک سمت روی موهایش خودنمایی می کند، چراکه دسته ای  کوتاه تر و یاغی وجود دارد که دیگر قاطی موهای زودباور نمی شود و مادام صورت کوچکش را می پوشانند اگر آن کلیپس نباشد. دسته ای که یک تجربه برای دخترم حمل می کند! 

 

 

 

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ندا

فکر کنم بیشتر بچه های دنیا یک روز با قیچی بخشی از موهاشون رو زدند.[لبخند] گاهی تا 7 سالگی این دوران طول می کشه. یک مقاله تو وبلاگم هست به نام دوست نامرئی که در همین زمینه نوشته شده.

ندا

فکر کنم بیشتر بچه های دنیا یک روز با قیچی بخشی از موهاشون رو زدند. گاهی تا 7 سالگی این دوران طول می کشه. یک مقاله تو وبلاگم هست به نام دوست نامرئی که در همین زمینه نوشته شده.

نازنین مامان راشا تمشکی

دلم ضعف رفت برای اون طره موی فرفری یاغی. دخترک من هنوز وارد دنیای خیالی به این شکل نشده، ولی خیلی خیلی دنیاش نمایشی هستش. در تمام لحظاتی که ذهنش مشغول کاری نباشه داره برای خودش دیالوگ می گه معمولا دو نفر ایفای نقش می کنن ولی گاهی تا 4 نفر هم نمایش رو اجرا می کنن. البته این نمایشا فقط دیالوگ دارن و اکت ندارن.

مامان آرمان

به نظر من هم دنیای فانتزی جزیی جدایی ناپذیر از بچه هاست آرمان من هم شخصیتهای افسانه ای را هنوز باور دارد و هنوز در روز ،ساعاتی با آنها زندگی می کند.....

زری

جالب بود دنیای پاک کودکانه یادم اومد بعدازکارتون گالیور من لای پرز فرش دنبال لیلیپیتا میگشتم[قهقهه]

پروین مامان کیاراد

زری جان کار ات خیلی با حال بود....[قهقهه]

آسیه

سلام بر آسا و هوچهر مو قشنگ یاغی. تونستی عکسشم با آرایش جدید مو بذار آسا جون. من شمارو لینک کردم با اجازه.

هنا

الهی که بگردم!

ریحان

چه دنیای شیرینی دارند خوش به حالشون [تایید]

فاطمه مامان صبا

آخی طفلک غرق در رویای کارتونیش بوده.............البته چیدن مو واسه دختربچه ها یه کار عادیه بالاخره یه روزی همشون انکارو میکنن عکسشو بزار با موهای کات شدش