هوچهرمحوری و نوشاسالاری

 

آمدم بگویم: آقای شیر چرا کفش هایت را در جاکفشی نگذاشته ای............

 

 

چیزی نگفتم و در جاکفشی را گشودم تا کفش ها را سر جایش بگذارم که با صحنه زیر مواجه شدم:

 

.

.

.

 

 

دختری کفش های پدر را بیرون قرار داده بود و کفش های عروسکش ـ که نامش را نوشا نهاده است ـ به جای کفش های پدر نشانده بود.

 

 

هوچهر میان ده ها عروسک عاشق این عروسک است که به گمانم مهم ترین دلیلش امکان در آوردن کفش و لباسش است؛ عروسکی که با دقت و حوصله برایش لباس زیر و زیر دامنی و جوراب و کفش و... دوخته اند.

 

 

 

 

حالا اینکه چرا از کفش های خودش خارج نکرده بود، اینکه چرا کنار دیگر کفش ها قرارش نداده بود و اصلاً اینکه چرا کفش های نوشا هم باید در جاکفشی باشد، سوال های بی پاسخم هستند که شاید کودک محوری خانواده های امروز به بخشی از سوالاتم پاسخ دهد!

 

 

 

 

/ 26 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پوپک

اسم عروسک ها رو خودش انتخاب میکنه؟

نیایش

سلام نیایش عاشق حیواناته!یادم میاد که دوستهای خیالیش هم حیوانات بودند و از همه بهتر گرگ صورتی بود! گرفتاری ما هنگام پیاده شدن از ماشین بود که باید تا آخرین دوست اوصبر می کردیم و ...! ببوسید اون زیبای دل انگیز رو!

زن و رهایی

دوستم چند روز پیش یه کتاب جدید بهم معرفی کردن که به نظرم فوق العاده است.متخصصی که کتاب رو معرفی کرد گفت برای بچه های باهوش استفاده از روشهای معمول مثل وقفه یا گرفتن اسباب بازی برای مدت محدود و امثالهم خیلی کم باید استفاده بشه چون اونها می تونن با این روشها مقابله کنن و بهتری کار درک گفته های اونهاست.این گتاب خیلی کاربردی نوشته شده.من از شهر کتاب تهیه کردم. "به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن"انتشارات رشد-2 جلدی شاید خیلی نکاتش رو بدونیم اما بعضی جزئیاتش خیلی عالیه

لیدی جِین

[ماچ] چه خوش سلیقه است دخترک در انتخاب اسم... راستی امکانش نیست که باز هم بیایید شیراز تا ببینمتان؟ شماره را برایت اس ام اس می‌کنم.

نگار

قشنگ و جالب بود.منتظر پست بعدی هستیم برام خیلی جالبه[ماچ]

پونه صادقی

ننه جون میشه از بازی کردن وبازیهای خوب هم بنویسی واسمون

هنا

عزیزم! واقعا از تصور اینکه چقدر جدی داشته کفشها را جا میداده ان هم جای کفشهای آقای شیر لذت بردم. واقعا دیدنی و خوردنی و چلاندنی! بوده. بهار هنوز کوچک است اما سارا هم دوستان خیالیش را دارد. فکر می کنم بخشی از روند رشدشان باشد. حالا فرض کن که من دوتا دارم باید به آنها هم به قول تو سرویس بدهم بی کم و کاست!

شیلا مامان نیما

این حساسیت و شعور بالای دخترها منو کشته. واقعا دختر بچه ها ذاتا مادران کوچک هستند.