هوچهر در تایلند

 

 

در بخشی از نمایشی که در پوکت برا ی تماشایش رفتیم، فیل ها به صحنه می آمدند. با آمدن فیل ها هوچهر برخاست و هیجانزده شروع به دست زدن نمود و گفت، فیلا اومدن هوراااااااااا و تمام تماشاچیان اطرافمان که هیچ یک ایرانی نبودند به هوچهر خیره شده بودند و نمی دانستند این دختربچه ایرانی چه جملاتی را بر زبان می راند اما از هیجانش به وجد آمده بودند و می خندیدند!

 

سپس هر فیل با خرطومش دم فیل دیگر را گرفت و باز هوچهر گفت: دارن جینگیل آلیسا بازی می کنن؟!

 

در بخش دیگری از نمایش هنرپیشه ها پابرهنه به سالن وارد شدند و پاهایشان را بر کف سن می کوفتند و آهنگی را می نواختند و باز هوچهر پرسید: پدر، اینا کفشاشونو کجا درآوردن؟!

و در آخر نمایش، بادکنک هایی با طرح فانتاسی از سقف سالن به پایین رها شدند و ما در لژ نشسته بودیم و از بادبادک ها بی بهره ماندیم و هوچهر گفت: چرا خانوم برای من بادکنک ننداخت؟ و غمگین به آسمان خیره شد. به سمت درب های خروج رفتیم و هوچهر با حسرت به بادکنک دیگران نگاه می کرد و یک خانم مسن اروپایی بادکنکش را به هوچهر هدیه کرد و هوچهر از ته دل خندید. از آن پس هرکس در باب تایلند از او می پرسید، پاسخ می داد: فیل ها جینگیل آلیسا می کردن، به من بادکنک ندادن، خانم بهم بادکنک داد.

به پایان سفر نزدیک شده بودیم و ظاهراً هوچهر دانسته بود که لحظه وداع با دوستان جدیدش نزدیک است. در اتوبوسی که با آن به سمت فرودگاه می رفتیم از من اجازه گرفت و رفت و کنار دوستانش نشست و من پلک های خسته ام را برهم نهادم و به صدای دخترکم گوش سپردم که به دوستش می گفت: بیا خونمون، خونمون اسباب بازی داریم. دوستش هم پاسخ  داد ما هم تو خونمون اسباب بازی داریم، تو هم بیا خونمون و من تجربه دلنشینی نداشتم از لحظاتی که برای نجات دخترم از تنهایی به سمت مادران بچه دار رفته بودم و ابراز محبت و دوستی نموده بودم. آنگاه که از دوستانش جدا می شد بی آنکه هیچ مادری پیش قدم شود برای حفظ ارتباط، غم نگاه دخترم بر دلم چنگ میزد و تنها سکوت کردم.

 

 

 

 

/ 7 نظر / 4 بازدید
نازنین

تصاویر خیلی لذت بخش بود خصوصا با یادآوریهای شیرین هوچهر عزیز [ماچ] چقدر هوچهر شبیه خودته ننه قد قد ! جان[چشمک]

مریم-مامان آوا

دخترک کاملا شبیه توست.عکسها خیلی خوشگل بود.خصوصا اون عکسی که با مایو و دمژایی نارنجی کنار استخر ایستاده

مریم-مامان آوا

راستی آسا جان هفته دیگه آدرس و ...رو برات ایمیل می کنم .شاید ما بتونیم به عنوان دو تا مادر بچه دار دوستهای خوبی باشیم.بچه من که از بی بچگی شدیدی در اطرافش رنج میبره

پریسا

از دیدن عکسها خوشحال شدم. همینطور از دیدن هر سه تون! به قول قدیمی ها, همیشه به سفر و شادی باشید.

رادمهر و مامان

سلام آسا جون ببخشید نوشته هاتون رو دوست دارم میتونم بخونم ببخشید اگه اینو بدون اجازه خوندم من هم این تجربه رو داشتم و نمیدونم چرا فکر میکردم فقط برای من و پسرم اتفاق افتاده