چاله زندگی

 

و حال به این می اندیشم که فرهنگ، چه ابزار قدرتمندی است که آن روزها حایل شده بود میان من و مادرم که بسیار صمیمی بودیم؛ شاید از صمیمی ترین نوعش. فرهنگی که همه مادران بی هیچ سخنی با رفتارشان قرارش می دادند در دخترانشان.

 

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازنین مامان آرتین

جمله ی آخرت خیلی زیبا بود . دقیقا اینها چیزهایی هستند که مادرامون با رفتار و گفتار و کردارشون د ر ما نهادینه کردن حتی اگه خودشون از اونها بیزار بوده باشن . یاد اون داستانی افتادم که خانمه هر وقت می خواسته سوسیس سرخ کنه سرو تهشو می زده ! ازش می پرسن چرا این کارو می کنی میگه چون مادرم همیشه این کار رو می کنه ... و وقتی از مادرو مادر بزرگ و ... می پرسن متوجه میشن که ماهی تابه ی مادر مادر بزرگ کوچکتر از اون بوده که سوسیس سالم در اون جا بشه!!!

پریسا

عجب تحربه ای! نتیجه گیری آخرت جالب بود و درست. چه خوب اون چاله را به چاله ی زندگی تعمیم دادی.

زرافه خوش لباس

پاراگراف آخر قابل تامل است. "آبروداری" مفهومی نخ نما که اگر به تنیدن تار و پودش در زندگی خودمون و بچه هامون اجازه بدهیم نابودمان می کند. حقیقنی که لمس کرده ام.

نی نی فا

با سلام و تشکر از پدران و مادرانی چون شما که برای فرزند خود اینگونه ارزش و احترام قائلید ما را در خدمت رساندن برای داشتن فرزندانی صالح یاری کنید نی نی کوچولوی فارسی لینک سایت ما : http://ninifa.com تماس با ما : modir24@GMAIL.com ما را در وبلاگ خوب خود لینک کنید با تشکر

لیدی جِین

جالب است که هر دو مادر بزرگ دوست دارند دخترکم همین گونه باشد.... یکی با شدت کم و یکی بسیاااااااااااااار شدید! [ناراحت]

دلبرک

توی سایت مربوط به ثبت احوال داشتم فراوانی اسم های ایرانی را میدیدم برای اسم هوچهر تعداد فراوانیش میدونی چند تا بود؟ 2تا یعنی توی کل کشور دو تا هوچهر داریم که یکی کوچولوی شماست!

دلبرک

http://www.sabteahval.ir/default.aspx?tabid=65 خودتون هم میتونین ببینید[گل]

مامان ارشک

من هم خیلی از این تجربیات دارم. تقریبا همه نوجوانی و جوانی ما با همین نگرانی ها گذشت.