گدای آمریکایی

 

حتماً تا به حال بارها از تلویزیون ایران درباره گداهای آمریکایی شنیده اید و بارها از خود پرسیده اید آیا به راستی گدای آمریکایی وجود دارد؟!

جانم برایتان بگوید که بهله، درست شنیده اید وجود دارد!

اما خب شاید ظاهرشان یک تفاوت های خیلی جزیی دارد با آنچه شما در ذهن از گدا به تصویر کشیده اید.

مثلاً خب گدا هم صورتش آفتاب سوخته می شود وقتی شغلش اینگونه است که تمام وقت زیر آفتاب باشد، پس حق دارد یک چتر بگیرد بالای سرش و لابد ضد آفتاب با اس پی اف مناسب هم بمالد.

عینک دودی هم لازمه بی چون و چرای گدایی کردن است، مگر نمی دانید اشعه یو وی با چشم و خصوصاً دور چشم چه می کند! پزشک ها برای پیشگیری از ایجاد چروک های دور چشم مادام توصیه می کنند تا عینک دودی فراموش نشود.

در شغل گدایی باید کفش راحت پوشید تا کفش نامناسب مانعی برای پیشرفت در کسب و طی پله های ترقی نباشد. بهتر است ترجیحاً یک کفش ورزشی مارک دار خنک مناسب تابستان باشد تا پا نفس بکشد، هرچه باشد پا قلب دوم بدن است، نمی شود که بی توجه بود به این قلب دوم.

جوراب سفید، بهداشتی ترین و مناسب ترین نوع جوراب برای پوشیدن همراه کفش ورزشی است. میکروب ها که با هیچ ترفندی نمی توانند خود را در پهنه اش مخفی کنند و رنگ بازتاب کننده اش گرما را در خود نگاه نمی دارد.

و قطعاً وقتی گدای محترم یک عضو معلول دارد یا ندارد اما حس پیاده روی ندارد، حق مسلمش است که یک ویلچیر تمام اتوماتیک داشته باشد، آخر مگر گدا جان دارد با دست های رنج دیده اش که ساعت ها چتر را نگاه داشته است، چرخ های ولیچیر بچرخاند، اصلاً مگر گدا دل ندارد که با ویلچیر برقی تند براند و ویراژ بدهد؟!

ساعت مچی هم لازم دارد، یعنی بدون ساعت مچی در خیابان چطور بداند ساعت کارش چه زمانی به پایان می رسد؟ اصلا دیر برود جواب همسرش را چه بدهد؟!؟! یا چطور بداند قیمت ساعت کاریش به طور متوسط یا لحظه ای چقدر است؟

 

فکر کردید شوخی می کنم؟ نه جانم تمامش جدی بود، عکس هم فوتوشاپ نیست، در اینترنت هم پیدایش نکرده ام، با دستان خودم عکس گرفته ام و گدای متشخص و متمدن آمریکایی هم بابت عکس گرفتنم برایم دست تکان داد و لبخند زد!

 

 

 

 

 

/ 11 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مونس

مشکلی داره که نمی تونه کار کنه یا کار گیرش نمی یاد؟ آخه حداقل به نظر میرسه کار یدی که می تونه بکنه. یه توضیح میدید؟ آخه به نظر میاد اونجا کسی ازین شارلاتان بازیای اجتماعی در نیاره.

خانم خونه دار

گداهای متمدن :) راستی نه نه قدقد چند پست قبل تر یه خاطره تلخ از خروجتون درفرودگاه گذاشته بودین وتذکرات پوششی که بهتون داده بودن اگه دوست داشته باشین یه پیج در فیس بوک هست که خانم ها خاطرات خودشون از پوشش اجباری رو توش می نویسن و مسیح علی نژاد یکی از ادمین های اون پیج هست. http://www.facebook.com/page.barabari

ریحان

اوف من بی نهایت از homeless شون میترسیدم خیلی وحشتناک بودند

lily

واقعا همین طوره. باورت میشه هر کی از ایران اومده دیدن ما همیشه کلی عکس انداخته از این گداهای بامزه و جالب اینجا

ستاره

ببخشید من نهنه قدقد فضولی کرده و جواب میدم. اکثر گداها تو آمریکا همولس هستن. بعضی هاشون نسل اند نسل با مستمری دولت زندگی کردن و به تن پروری عادت کردن! متأسفانه بیشتر فقیر نیستن مثل ایران بلکه الکلی هستن. خیلی وقت ها پول جمع میکنن که بله :) من یه بار توی اسمیت شهرمون (یه چیزی تو مایه های شهروند ایران) دیدم بعضی قفسه ها قفل دارن و اگه از اون قفسه ها چیزی بخوای باید بگی یکی از کارمندا بیاد بازش کنه بهت بده!!! پرس و جو کردم گفتن اینجا قفسه الکل هایی با خلوص بالاس و هوملس ها میان و میدزدن!!!

ستاره

ببخشید : نهنه = نه نه، همولس = هوم لس، اند = اندر

جودی

چه باحال.با این اوضاع ایا احساسات مردم را برای کمک میتونه برانگیخته کنه؟تو ایران که مردم به ادم های شکم گنده و چاق نظر چندان حوشی ندارند حالا میخواد گدا باشه دکتر باشه یا روحانی

منصوره مامان نورا

چه پست کامل و بامزه ای بود آسا جان . با قلم روونت و عکس مستندت هم خیلی ملموس تر شد ... خب در هر حال ما در ایران حتما و به طور دائم باید از وضعیت فجیع فقر و فلاکت امریکاییها خبردار بشیم . این برای خودمون خوب و مفیده و زندگی کردن در این جا رو برامون آسان تر می کنه عزیزم . :)

ساره

حالا با اون وضعیت کسی هم کمکشون میکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!![سوال]

چرا عکساتون باز نمیشن