سفر به جزایر پی پی

 

 

کشور تایلند، یک کشور در حال توسعه است که مهم ترین صنعتش توریسم است. توریست ها هستند که پولمورد نیاز را به جامعه شان سرازیر می کنند و زن های تایلندی، نقش به سزایی در این صنعت بازی می کنند. در این کشور، زنان تایلندی، به هیچ مرد توریستی اجازه تنها راه رفتن نمی دهند. زن های کمی باکلاس تر میان تجار خارجی به دنبال همسر می گردند و کمی ارزان تر هایشان خود را به زور عرضه می کنند! در تمام کشورها زن هایی برای عرضه وجود دارند اما هیچ کجا مردان را به زور وادار نمی کنند و به سر و رویشان آویزان نمی شوند! در هیچ کجای دنیا زن های بی شماری با غضب به همسر مردان متاهل خیره نمی شوند و مردان از راه رفتن به همراه همسرشان در خیابان دیسکوها پشیمان نمی شوند!

 

ما به خیابان دیسکوها نرفتیم، اما دوستانی که رفتند، می گفتند آنان به عنوان یک زن متوجه اشاره خاصی نشده بودند، اما مردان چنان اشاره هایی دیده بودند که از دیسکو رفتن به همراه همسرشان صرفنظر کرده و گفته بودند این کشور برای دیسکو رفتن مناسب نیست و باز گشته بودند و از مشاهده اشاره های زننده ای برای همسرانشان سخن گفته بودند!

 

س*کٌسی هم که در این کشور ارائه می شود بسیار ارزان و صدالبته غیربهداشتی است و این کشور بالاترین آمار ا*یدز را در دنیا دارد.

از همین جا شاید میشد به کیفیت مابقی محصولاتی که ارائه می کردند پی برد. مثلاً شرایط ایمنی تفریحات دریایی اش بسیار پایین بود. پاراگلایدرها به روش احمقانه و بسیار پر خطری ـ برای آنکس که در پاراگلایدر بود و کسانی که در ساحل استراحت می کردند ـ به داخل قایقی میان دریا فرود می آمدند. جت اسکی ها معیوب بودند و از توریست ها بابتشان خسارت می گرفتند و... .

سفر دریایی ای که ما رفتیم که بر انشاءالله استوار بود و آنقدر این ملت روزگاری در فقر زندگی کرده اند که به آسانی جان برکف کسب درآمد می کنند و می گویند یا پول یا مرگ!

 

درهر حال وقتی به یک کشور در حال توسعه سفر کردید و نه اروپا و آمریکا، با احتیاط قدم بگذارید به هر تور، هر بار یا هر مکان دیگری که توصیه می کنند آن ملت تازه به دوران رسیده. 

مانند هر ایرانی دیگر، آه و افسوس درونی نصیبم بود من که می دانستم جزیره کیش چه بهتر ارائه می کند سرویس های دریایی را، من که در خلیج فارس به سفر دریایی رفته بودم و چه حیف که تنها برای نبود آن چند صندلی و چتر کنار ساحل و کمی آزادی برای شنا کردن، ملتم محروم می شوند از پول و رفاه.

     

 

 

/ 19 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زرافه خوش لباس

خیلی خوب بود. من تفریحات دریایی کیش راخیلی دوست دارم و با اطمینان آنجا غواصی کردم. نوشته ات واقع بینانه بود و اینکه ما ایرانی ها بعضی وقتها با بی رحمی تو سر ایران می زنیم فقط برای تصمیمات حکومتی غلط. افسوس!

مامان نورا

آسای عزیزم ، خداروشکر که سالمین و به سلامت برگشتین . سفرنامه ات تا این جاش خیلی جالب بود و من کلی یاد گرفتم ...

مامان نورا

دلم برای اونچه به که هوچهر عزیزم گذشته ریش شد اما از خوندن بخشهای خوب سفرتون غرق لذت شدم . منتظر پست هوچهری هستم

مامان نورا

راستی اسا جان پیش از این بارها تلاش کردم برات کامنت بذارم ،نمی دونم چیزی اونور ثبت شده یا نه ، با این حال باز هم...

مامان نورا

از ابراز همدلی و همدردیت ممنونم عزیز دلم .خیلی خوب شد که این جارو معرفی کردی ، از این به بعد برات این جا می نویسم آسای عزیزم

نازنین

وقتی قسمت توفانیه پستت! رو خوندم یاد زمانی افتادم که توی تله کابین نمک آبرود ، درست در بالاترین جای ممکن برق قطع شد و برقهای اضطراری هم مشکل داشت ( چیزی که از زمان ساخت تله کابین تا سال 82 البته اگه سالش رو اشتباه نکنم بی سابقه بوده !) و ما مجبور بودیم چند دقیقه ای رو که واقعا طولانی تر از چند ساعت بود برامون اون تو معلق بمونیم و با شدت به بالا و پایین و چپ و راست بریم و اشهدمونو بخونیم و .... خداروشکر که سالمید .[گل]

مریم-مامان آوا

آسا جان دارم چند تا از دوستهای وبلاگی قدیمی ترم رو برای تولد آوا دعوت می کنم .اگه مشکلی ندارید خوشحال میشم تو و هوچهر رو هم ببینم.هم همدیگر رو از نزدیک می بینیم-که اون دفعه قسمت نشد- هم بچه ها بهشون خوش میگذره.ممنون میشم بهم خبر بدی دعوت رو گرفتی یا نه؟

مامان امیرسام

خیلی برام جالب بود.. شاید کمتر کسانی باشند که مثل تو فکر کنن و از دید تو نگاه کنن .بهرحال با دیدت کاملا موافقم و از شرح تو "پی پی" تنم لرزید و واقعا خط به خطشو خودمو با بچه تصورکردم و حالم واقعا بد شده بود... خداروشکر که صحیح و سالم رسیدید.... مشابه این احساس رو من تو تور صحرای دبی داشتم....[وحشتناک]

سارا

وااای چقدر خدا رحم کرده بهتون!

سجاد

ما که اونجا همش تو دیسکو بودیم [نیشخند]