شب پروانه ای

 

وقتی تنها لحظات محدودی باقی می ماند تا با کودک سپری کنیم، بهتر است آن لحظات با کیفیت باشند.

دخترکمان که این روزها به دروازه های پنج سالگی نزدیک می شود، دوست دارد باهم چیزی بسازیم.

فکر کردم گاهی ساخته هایمان را می توانیم باهم به اشتراک بگذاریم.

ما دیشب پروانه های رنگارنگی ساختیم.

مواد لازم: قیچی، مفتول سیمی با روکش کاموایی، دو مثلت متساوی الاضلاع یکی کوچک یکی بزرگ، یک مجله دور انداختنی.

 

 

 

از کودک می خواهیم مجله را ورق بزند و دوصفحه رنگارنگ را انتخاب کند، دو الگوی مثلثی را روی دو کاغذ مورد نظر قرار دهد و با مداد دورش را مشخص کرده و قیچی نماید. 

 

 

 

 

حالا دو مثلت متساوی الاضلاع در دو اندازه کوچک و بزرگ داریم که باید بادبزنی تا شوند.

 

 

 

حالا دو مثلث تا شده را در حالی که مثلث بزرگ در بالا قرار دارد روی هم قرار داره مفتول را دورشان می پیچیم و دو سوی مفتول شاخک های پروانه ما می شود و باله های رنگارنگش را  کمی فرم می دهیم.

 

 

 

 

حالا زمان مناسبی است که با کودک درباره پروانه ها و شاید مابقی حشرات صحبت کنیم. می توانیم ده ها پروانه رنگارنگ به سرعت بسازیم و در شب پروانه ای خود درباره پروانه ها باهم بیاموزیم. از شما چه پنهان من کنار دخترک خیلی نکات آموختم! پیشتر درباره فاخته و زنبور باهم یاد گرفتیم.

راستی می دانستید زنبورهای کارگر در دوران زندگی شش هفته ای خود شش شغل عوض کرده و بیش از هشتصد کیلومتر پرواز می کنند؟!!

 

 

 

/ 22 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سورین

چه زیبا روی زیبا خویی . شاد و پیروز باشید

سمانه

چه جالب و قشنگ ... دختر نازتو ببوس

ریحان

اخی چه خوشگل هم هست[تایید]

نسرین

بعد از مدتها امروز از وبلاگ مامان عزیز امیرسام دوباره یافتمت و اینبار به پیوندهایم سپردم که فراموشت نکنم کل پستهای مهاجرت و خیلی از پستها اخیرت را خواندم و غبطه خوردم به اینکه اینهمه خوب بلدی احساست را بشناسی و بیان کنی گاهی با نوشته هایت اشک ریختم(علی الخصوص جلسه اول باله هوچهر جان) و گاهی خندیدم خوشحالم که امروزم را با خواندن نوشته هایت رنگ و بو دار کردم

سایت تبادل لینک

_1 _ سلام _2 _ در صورت تمایل ما را با آدرس<<<< http://www.shopcenter1.com/-prod11563.html _3 _ و عنوان چای لاغری سینا لینک کنید _4 _ سپس لینک خود را در این صفحه قرار دهید<<<< http://www.ming.ir _5 _ موفق باشید

قلم قاری قرآن

سلام. قلم قاری قرآن یک سلاح است. همه را به این سلاح مجهز کنیم تا دلهایشان آرام گیرد!

ری را

خیلی خوبه آدم یک دختر داشته باشه و باهاش بازی های دخترانه بکنه.پروانه ی خوشگلی درست کردید. گل پسر من که نه نقاشی دوست داره نه کاردستی.فقط بازی های کاملا" پسرانه که برای یک مادر سخته با اون جور بازی ها ارتباط برقرار کنه.

ری را

ننه قدقد جان پسرم عاشق لگو است و شطرنج و کارهای فکری زیاد انجام میده ولی کارهای دخترانه دوست نداره.من هم به نظرش احترام میذارم و مجبورش نمی کنم.

لیلا

هوچهرم چقدر پروانه ات قشنگ شده، خودتم پروانه ای و چه زود داری بزرگ می شی و من نمی بینمت. آسا تو یه مادر فوق العاده ای، دلم برای همتون تنگ شده