Excellent

 

 

ماجرا از این قرار است که  من و آقای شیر تصمیم گرفتیم فعلاً هوچهر کلاس باله نرود (تا پیش از چهار سالگی) چون با یک مربی باله معروف صحبت کرده بودم و می گفت آموزش باله از چهار سالگی است. در مهد، کلاس باله مجزا داشتند با هزینه ای بیش از کلاس های باله خارج از این مهد. ادعایشان هم عالی بودن مربی بود و اینکه مربی مهدهای معروفی چون سرخابی و... می باشد (از قرار ماهی پنجاه هزار تومان به جای سی هزار تومان). هوچهر و دیگر شاگردان کلاس، دو جلسه آزمایشی به کلاس باله رفتند و مربی گفت ریزترین شاگرد کلاس است اما به خوبی و بهتر از تمام شاگردان بزرگتر اجرا می کند حرکات را.

اینگونه شد که هوچهر دیگر باله نرفت. اما ماجرای باله تمام نشد و اما نتوانست مانند دیگر شاگردان، باله را فراموش کند. هرجا می رفتیم، می گفت کلاس باله می رود، در حالیکه نمی رفت. با روانشناس کودک ـ همانی که هفته ای یک جلسه برای بازی با کودکان به کلاسشان می رفت ـ صحبت کردم و گفت بگذارم برود به کلاس تا احساس کمبود نکند و بازگو کردن کلاس باله رفتن زاییده خیال و آرزویش است. نمی دانم چرا ماجرا را ربط دادم به اینکه فرد مربوطه مشاور مهد است و دارد برای ارتقا سطح مالی مهد تلاش می کند!

 دیگر هوچهر حرفی از باله نزد و من گمان کردم فراموش کرد این حکایت را.  چند روز پیش از جلسه اولیا و مربیان مهد، هوچهر برایم تعریف کرد که هربار برای کلاس باله گریه می کند (سه ماه این حادثه رخ داده بود و من مادر نمی دانستم). این نخستین باری بود که این را می شنیدم؛ چیزی که مربی باله نیز عیناً برایم بازگو کرد. دیگر مصر بودم که دخترک برود به کلاس باله که گویا غذای روحش بود.

شنبه کلاس باله اش بود. وقتی به دنبالش رفتم به آغوشم پرید و گفت: سلام، من کلاس باله رفتم!

 تمام حرکات را اجرا کرد، با داستان هایی که مربی مهربان برای انجام حرکات برایشان ساخته بود: حالا دستا و پاهام  قهر می کنن، بعد خرس رو بغل می کنم. حالا پرنسس یک می شم، بعد پرنسس دو می شم و.... .

باهم خندیدیم. با هم شاد شدیم.

دخترک می خواهد باله برقصد.

دخترک راه خودش را خواهد رفت. من تنها نظاره خواهم کرد.

 

 

 

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان نورا

لذت بردم اسا جان. افرین به همت این مادر و دختر. خوشحالم که نتیجه ی زحمت و وسواستون رو گرفتید و دل هر سه تون این قدر شاده. راستش ماجرایی نظیر ماجرای کلاس باله را ما هم در مورد کلاس شطرنج داشتیم . کمی دیر فهمیدم که چه علاقه ی وافری به شطرنج دارد ، اما خدا رو شکر که متوجه شدم و نگذاشتم که بیش تر از این خودخوری کند و او را راهی کلاس کردم و حالا خیلی راضی هستیم . امیدوارم این جا باز هم از موفقیت های دخترک شیرینت بخوانم .

مامان دیبا و پرند

سلام دوستم خدا رو شکر که همه چیز به خوبی پیش میره و مبارک باشه موفقیتهای دختر گل.[قلب]

نیایش

آسا جان کاش من هم در 4سالگی دردانه ام به اینجا می رسیدم تا اینک که می پندارم آرامم کابوسهای نیمه شبم رنجهای تحمیلی ام به دخترک نبود. شاد باشی و بر فراز.

آزاده

خیلی خیلی تبریک میگم آسا جان. هوچهر دختر خوشبختیه که والدین تیزبین و خوشفکری داره که از هیچ کوششی براش دریغ نمیکنند.

مامان آرمان

عالی بود ...من هم بسی خوشحال شدم از شنیدن این اخبار....مهدش واقعا عالی است و هوچهر هم باهوش تر از سن خودش .... ممنون که اینقدر با جزییات همه چیز را برایمان گفتی....درسته که آرمان بزرگتر هست اما من از بسیاری از تجربیات شما استفاده می کنم ....[لبخند]

مامان آرسام

خوشحالم از خوشحالی شما و چی بالاتر از این که حس دخترتان اینگونه زیباست

مامان امیرسام

انصافا به قد و قواره دخترک بسیار باله میاید و حیف است که هرچه زودتر شروع نکند ، خوشحالم که دخترکی چنین مادری دارد که برای خواسته هایش نهایت تلاشش را میکند... همیشه شاد باشید

آرین و مامانی

سلام آسا خوبی؟ عجب جایی این چالدره بسیاااااااار لذت بردم از عکسها فوق العاده بودن اگه آرین هم بود قطعا هوچهر هم لذت میبرد تو چالدره و با هم میدویدند خوشبحال هوچهر با مامانی مثل آسا [ماچ] باله! خیلی خوبه دخترکمون بهش علاقه مند شده [ماچ] به امید روزهای بهتر