وقتی از روی چاه به آغوش ابلیس پریدند

 

اینکه که گران شدن روزانه دلار معادل این است که  هر روز بخشی از دارایی ایرانیان ساکن وطن،  دزدیده می شود، بزرگترین مصیبت این دوره نیست. بزرگترین مصیبت این است که در شرایطی که همه ایرانیان روی تابه به دنبال راهی برای نجات خود و کودکانشان می گردند، یک ایرانیان دیگری آن سوی آب نشسته اند که مرثیه مصیبت موجود به هیچ ترتیبی دل سنگشان را نرم نکرده و از بی اطلاعی هموطنانشان سود می جویند و جیب های بی انتهای خود را پر می کنند و ما اینجا ایرانیان به خاک نشسته می بینیم که از بالای چاه به سلامت پریده اند و توسط هموطنشان به خاک سیاه نشسته اند. وقتی محتویات جیب های سودجویان را تصور می کنم، به لرزه می افتم، اینکه جیب هایشان پر از دلار نزدیک چهار هزار تومان است، دلاری که حاوی پول اسباب بازی های حراج زده کودکان هم هست، حاوی زندگی های های به آتش کشیده شده، حاوی نان و گوشت کودک مرفه دیروز که امروز والدینش به خاک سیاه نشسته اند.

شرمسارم که باید بگویم مراقب هموطنان خود باشید که عجیب پرند از دزد و شارلاتان و بی وجدان.

اینترنت بهترین وسیله است برای کسب اطلاعات درباره انواع ویزا، شهرهای مناسب برای اشتغال متناسب با رشته تحصیلی شما، روش های انتقال پول و ....  . و می دانم آن اینترنت ذغالی چه مصیبت عضمایی است و با دود علامت دادن شاید کارساز تر باشد، اما چاره چیست؟

و صد البته دانستن زبان انگلیسی حرف اول را می زند. پس زبان انگلیسی بیاموزید و راه کسب درآمد این بی وجدانان را ببندید.

ترا به خدا مراقب خودتان باشید، قلب من ضعیف است!

 

ای کاش کاری بیش از نوشتن از دستم ساخته بود. 

 

ما خوبیم و ملالی نیست جز دیدن همه شما در مصیبت و آرزوی روزهایی بهتر برای همه ما و از آن مهم تر همه کودکان ما.

 

 

/ 4 نظر / 37 بازدید
sheilamaman nima

invar chah ye badbakhti un var chah ham ye badbakhti...

مریم مامان آوا و نوا

آسا جان واسه پست قبلت یه کامنت گذاشتم.دیدیش ؟ وقت کردی یه جواب چند کلمه ای برام بفرست.قربانت. راستی ما دستکش و کلاه و شال هوچهر رو زمستون تن نوا می کردیم و یادت می افتادیم. اینقدر غصه نخور ....ما هم خدایی داریم...یه چیزی می شه بالاخره. چه می شه کرد؟ جز امیدواری؟؟؟

هنا

تصورش هم وحشتناکه که همچین اتفاقی برای آدم بیفته. * می دونم درد شنیدن دردها برای کسی که اینجا نیست شاید بیشتر باشه اما خوب به قول مریم ما هم خدایی داریم غصه نخور. این جمله ی ملالی نیست جز دیدن مصیبت شما البته یه جورهایی برخورنده بودها [نگران]