همه کلمات عناوین این پستند

 

حقیقتاً میان اینهمه گرفتاری که این روزها دارم، نمی دانم چرا فکر می کنم باید اینها را بنویسم. شاید پست نازنین بیش از اندازه تکانم داده. اما کامنت ها بیشتر تکانم دادند.

مثلاً یک زن می تواند بنویسد: خب مردها تنوع طلب تر از زن ها هستند. خب دلشان می خواهد.

یکی دیگر می نویسد: خب مرد زنش را دوست دارد دنبال فان بوده بنده خدا و از نگاه احساساتی زن ها به ماجرا بیزار است!!!

هرچه می کشیم از این جهل مرکب خود زن هاست. خیال نکنید می نشینم اینجا و اگر از این دست تفکرات دارید، برای اینکه خواننده وبلاگم بمانید ناز و نوازشتان می کنم و نمی گویم چقدر این نوع تفکرات حقیرانه است.

خواهش می کنم یادتان نرود اگر زن ها هم هر روز به مردهای مختلف بیندیشند، بعد از مدتی می بینند که خیلی هم دلشان می خواهد مردهای مختلف را آزمایش کنند. وقتی به چیزی فکر کنید، نیازش در شما ایجاد می شود، باور کنید این را من نگفته ام روانشناس ها می گویند.

خب حالا چطور می شود که مردها به زن های دیگر فکر می کنند، زن ها به مردهای دیگر فکر نمی کنند. جوابش خیلی ساده است: حمایت قانونی و عرفی از این نوع تفکر.

اگر مرد خیانت کند، تحت هیچ شرایطی بدبخت نمی شود، از جامعه طرد نمی شود، اصلاً آب از آب تکان نمی خورد، نهایتاً زن کمی جیغ و داد می کند بعد برمی گردد سر زندگیش. تازه مرد مطمئن تر می شود که زن بیرون برو نیست بار بعد دیگر دست و دلش نمی لرزد! اگر زن بیرون برود از زندگی چون مرد خیانت کرده، حسابی تنبیهش می کنند، با پیراهن تنش و یک اردنگی محترمانه، بدون بچه ها پرتش می کنند بیرون و باید منتظر بنشیند تا هووی جدید، دلش بخواهد خانوم اول باشد که مرد طلاقش بدهد. وگرنه پیش از این حادثه حربه مرد این است: طلاقت نمی دم تا موهات رنگ دندونات شه! 

خب زن اگر خیانت کند چه می شود؟ اگر خیلی شانس بیاورد و سنگسار نشود، جامعه تردش می کند، بی پول و بدبخت می شود. بچه هایش را که طبیعی است از دست بدهد، اگر مرد هم خیانت کند، زن را مجازات می کنند و بچه ها را از او می گیرند. کسی از او نمی پرسد چرا این کار را کرد. شاید دلیلی داشته کارش. همه ندید می گویند که هیچ دلیلی قابل قبول نیست، سنگ ها را بکوبید توی سرش. سنگ های اول را زنان به سمتش پرت می کنند؛ همان ها که مردان بهشان خیانت کرده اند، همان ها که از پدرانشان کتک خورده اند، همان ها که چند خاطره آزار جنسی دارند که سال هاست در دلشان پنهانش کرده اند و نمی توانند به کسی بگویند ، بگویند عمویشان، پدربزرگشان، شوهرخواهرشان و ... کجاهایشان را مالانده.  همان ها که دست کم خاطره یک سیلی یادگاری از شوهرانشان دارند که در هزار سوراخ قایمش کرده اند.

خب مرد خیانت می کند خود زن ها می نویسند ای خانم هایی که می روید مسافرت شوهرتان را تنها می گذارید، به شوهرانتان نمی رسید، ببینید اینطور می شود.

باور کنید هیچ توجیهی برای خیانت هیچ کس وجود ندارد، اما اگر قرار هم باشد برویم دنبال درک کردن و توجیه کردن، زن ها را هم باید درک کرد.

بیایید خودمان به خودمان بد نکنیم. 

بیایید دست کم ما زنان خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم.

بیایید به خودمان تنها کمی حق بدهیم، حق اینکه ما را لگدمال نکنند، حق اینکه شریک باشیم در همه آن پول هایی که با هزار ترفند ته جیب شوهرانمان پس انداز کردیم. همان پول ها که اگر ما نبودیم، از هزار جای دیگر غیر از جیب شوهر سر در می آوردند.

دلم خیلی پر است. پر از خاطرات تلخ. داستان های باور نکردنی. داستان زنانی که خانم خانه بودند، متمول بودند، با مرد با هم به پول و زندگی رسیده بودند اما مرد به راحتی خیانت کرد، زن را رها کرد، دختران را رها کرد، پول ها که طبیعتاً مال مرد بود، زن و بچه پول می خواهند چکار! زن به همین سادگی روسپی شد، چون کار نمی کرد. خواست با مرد بماند، مرد نخواستش! مثل دستمال کاغذی انداختش بیرون. 

اینها افسانه نیست. این تحقیرها حقیقت دارد. 

حالا بگذریم از همه مردانی که در خفا خیانت می کنند، زن لبخند می زند و بیشتر آرایش می کند، خیال می کند تا حالا کم آرایش می کرده. خودش را گول می زند که مردها ذاتشان تنوع طلب است. نمی داند اگر قانون بیمار نباشد،  او حق دارد یک زن سیاه چاق شکم گنده باشد که مرد سفید خوش ترکیب عاشقش است، هیچ کس هم قضاوتش نمی کند.

 

پانوشت: "کفش هایش یک" قسمت اول این ماجراست. 

 

 

 

 

 

 

 

/ 55 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان پريا

و با درد بسيار رابطه جديدش روCUT كرد. اما در مورد مرد گمان نكنم اينطور باشه 90% جنبه غريزي مساله پررنگ هست براش. و به گمانم اگر قانون درستي داشته باشيم عطاي چنين رابطه هايي رو به لقاش مي بخشند.

مامی وانیا

عزیزم بیا لینکم کن

parasto

khanomeh azez ghanon ra be shoma eshteba arz kardand !!! ageh mardeh amrikayi khyanat konad hech karash nadarand !!! vali ageh azdevaj 2vm konad zendan va!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! darad yani baragseh iran hala shoma kodam ra tarjeh medahed??? man hechkodam ra

مینا

جناب خاموش نمی فهمم... ببخشید شوهر من هم منو مسافرت نمی بره. توجه نمی کنه. گردش و تفریح نمی بره چون دوست نداره. همه اش کار و کار و کار... من خیلی مسافرت رفتن و گردش کردن رو دوست دارم ولی تحمل می کنم که با یه بچه تنش بی خود تو خونه ایجاد نشه. بار خیلی چیزها رو خودم به دوش می کشم. خوبه من هم برم خیانت کنم؟ بعد هم بگم به من بی توجهی می کرد پس رفتم با یکی دوست شدم که منو ببره خرید و گردش؟؟؟؟ نوبره والا

مریم عزیز همیشه در خیانت یک زن هم حضور داره . من عمل مردها رو در حد فاجعه میدونم اما بارها دیدم که چطور زنی وارد رابطه ای میشه و زندگی یک خانواده رو بهم میریزه. درسته باید از زنی که بهش خیانت شده حمایت شه و خیانت حتی می تونه به همبستری هم نرسه همین که یک مرد از لحاظ عاطفی خودش رو حتی در محیط کارش اغنا میکنه و تو خونه حرفی برای گفتن نداره و بی حوصله است به همسرش خیانت کرده. نشانه من به سوی زنها نیست ، به سوی زنی است که به خودش اجازه میده حرمت بانوی خانه ای رو به لجن بکشه برای رسیدن به پول یا هر چیز دیگری وگرنه تکلیف اون مرد از نظر من روشنه ، خیانت کرده و باید تاوانش رو بده.

فاطمه مامان صبا

شدیدا با این پست احساس نزدیکی میکنم باورت نمیشه منم همیشه در جدال بودم که اینو ثابت کنم که مرد هم حق نداره خیانت کنه و اینکه حتما نیاز داشته یه توجیحه ولی افسوس هیچ کدوم زیر بار نرفتند از بحث های زمان دبیرستان تو چت با پسرا تا تو دانشگاه با همکلاسیا همه مردهای ایرانی ایمان دارن که اگه خیانت کردن خوب کردن چون حتما کمبود داشتن...........می دونی بعضیاشون تقصیری هم ندارن بهشون تلقین شده که اینجوریه........ای داااااااااد به کی بگیم چیکار کنیم که حقمون پایمال نشه

آرین و مامانی و آرتین

سلام آسا عجب پستی نوشتی دقیقا همین اتفاق برا واحد روبرویی ما هم افتاد بچه دومش رو حامله بود چند ماهی درد داشت رفت دزفول پیش خانوادش من دیدم صدای تاق توق کفش زن میاد از خوشحالی گفتم برگشتن ولی وقتی از چشمی نگاه کردم شوهر دوستم رو دیدم با یه زن آنچنان آرایش کرده رفتن تو خونش و بعد ها فهمیدم که زنه هم شوهر داشته و موجب شد دوستم اومد وسایلش رو جمع کرد رفت دزفول خونه مادرش بدون اینکه اقدامی برا طلاق کنه و همه هم بهش میگفتن منتظر باش یه روز شوهرت سرش میخوره به سنگ و برمیگرده... دختره هم شاکی بود و بهم میگفت میخواستم برم دانشگاه دس بخونم شوهرم نذاشت و گفت نمیخواد اگه درس خونده بودم حداقل میتونستم برم کار کنم :-(((((((((((((((((((((

زنده

خیلی هم اینطوری نیست.ولی یه مقدار زیادیش طبیعی است

مامان آرتین

اصلا زنهایی رو که به مردها حق خیانت رو می دن درک نمی کنم. در مورد تنوع طلبی و حس قوی ج ن س ی در مردها هم مادرهامون و هم خودمون اغراق می کنیم و همه چیز رو می اندازیم تقصیر جنسیتشون .