هوچهر مادر، مادر هوچهر

کمی گشت و گذار در لایه های درونی کودکم برایم بسیار لذتبخش بود.

 

پس از آن نخستین تجربه هر روز می روم در لایه های مغزش و از اخبار مهدکودک می شنوم. آنچه را که در جایگاه مادر، با پاسخ نمی دونم روبرو می شوم.

 

من: هوچهر، امروز تو مهدکودک چیکار کردید؟

هوچهر: نمی دونم.

 

نمی دانستم که روانشناسان نیز همین روش را به والدین توصیه می کنند.

دیروز در کتاب هوش عاطفی خواندم که کودکان در بازی، من حقیقی خود و افکار خود را به نمایش می گذارند. به والدین توصیه کرده بود که با بازی خیالی با فرزندشان می توانند وارد دنیای کودک شوند.

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نسرين

درسهايي كه از اين بازي خيالي گرفته بوديد عالي بود

پریسا

جالب بود. هم بازی و هم نتیجه هایی که ازش گرفتی. با روشی من خیلی این بازی رو میکردم. نمیدونم چرا با موشی این بازی رو نکردیم زیاد. پستت یادآوری خوبی بود. ممنون.

لیلی

عزیزم قرررررررربونشبرم که با گوشهای عروسکش نشئه میشه. فداش بشم که چه مادر خوبی بوده خانوم کوچولو.....[بغل][بغل][بغل]

پرتو،روشن ترین نور

ما هم یک ماهیست که این بازی را انجام میدهیم ..وقتی مامانم میشه اصرار زیادی داره که به من از می می خودش شیر بده ..و همیشه من رو غصه دار میکنه میفهمم که هنوز اون دلبستگی عاطفی رو فراموش نکرده ..

هنا

آخی من هم شنیده بودم که اینطوری بچه ها خیلی از درونیاتشون رو بروز میدن.......ولی تا حالا خیلی روش مانور نداده بودم که با این پستت وسوسه شدم حسابی. البته می دونی من یه جور دیگه هم خودم رو در رفتار سارا می بینم اون هم وقتیه که برای بهار مادری می کنه. از اینکه میخواسته تو رو هم نئشه کنه کلی خندم گرفت.

مامان امیرسام

آخییییییییییییی چه مامان کوچولوی نازی. چقدر خوبه که با همین مامان شدنا میتونی به لایه های درونش نفوذ کنی و با خواسته هاش بیشتر آشنا بشی. البته اینطور هم نیست که مامان مورد نظر اون حتما مامان ایده آلیه... خودت بهتر میدونی ننه قدقد مهربون.

شیرین

بازی بازی با داباد هم بازی؟؟؟[خنده] خیلی قشنگ بود. پسر منم کوچیکتر که بود همین بازیو میکردم و مثل خودت دستم میومد که چه خبره ولی الان تودار تر شده و دیگه به اون راحتی نیست

مامی آلینا

ازآشناییتون خوشحالم آسای عزیز.اتفاقا منم ازوبلاگ لیلی نازنین هرازگاهی نوشته هاتون رومی خونم[خجالت][خجالت][چشمک] بازی جالبی بودمنم دوست دار م امتحانش کنم[ماچ][بغل][ماچ]

مريم

مامان هوچهر عزیز مهرانا 20 ماهشه.درمورد این لیلی پای هم که گفته بودی دارم سعی میکنم بذارم .درهر صورت ممنون