تحلیل پروژه پوشک گیری

نازنین جون مامان آرتین قبلاً یک پست مفید نوشته بودند و مقالاتی را معرفی کرده بودند. امروز آدرس پستش در دسترس نیست اما مقالات را قبلاً سیو کرده بودم.

این مقالات را می توانید بخوانید:

اول

دوم

سوم

 

 

این پست دلبند را هم مطالعه کنید.

دخترکم! اگر ناوارد بودم و سختگیر، اگر آن مادری نبودم که طبیعت در فطرتم نهاده بود و من طبیعت را ندید می گرفتم، بدان برای آن است که انسانم و اختیار دارم و اشتباه می کنم.

دخترکم بوسه می زنم بر دستان کوچکت و بر همه وجودت که دستاویز پله های رشدم هستند. بدان قدرشناس حضورت هستم که مرا آبدیده می کند.

/ 31 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانم شاد

چقدر خوشحال شدم از خوندن این پست. واقعاً مطالب به درد بخوری نوشتی...خصوصاً برای مثل منی که هنوز بچه ش به اون سن نرسیده. ممنون از اینکه تجربیاتت رو در اختیار بقیه قرار می دی. من در هیچ مرحله ای استرس و اضطراب نداشتم.حتی برای از شیر گرفتن و بدون کمک ما خوابیدن دخترکم هم منتظر لحظه ای هستم که خودش آماده باشه و الان کم کم دارم علائم این آمادگی رو می بینم.می دونم در مورد پوشک گیری هم همون طوری که نوشتی استرس داشتن مسخره است و روزی می رسه که می فهمی فرزندت آماده گذشتن از این مرحله هم هست. باز هم ممنون [گل]

آرین و مامانی

سلام آسا جونم خوبی؟ خانمی خوشحالم که به اشتباهت پی بردی و راه راست رو رفتی دقیقا همینیه که نوشتی و من تا زمانی که خود آرین نخواست در موردش اجرا نکردم چون مازیار همیشه بهم میگفت الان هم در مورد غذا دادن همیشه بهم میگوید که غذا را در دهانش نگذار بهش نده تا خودش گشنه بشود و بخورد خودش سراغش بیاید چون بچه دو ساله میفهمد که کی گشنه است و چطور باید بخورد ولی من هم مثل تو مادرم و دلم میخواهد آنطور که خود میخواهم با بچه رفتار کنم حالا خیلی چیزهای دیگری پیشرو داریم امیدوارم در مورد آنها اشتباهاتمان کمتر باشد... یه چیز دیگه هم تو ذهنم بود که میخواستم بهت بگویم همین پروژه پوشک گیری اگر دقت کنی تو خود ایران همین وبلاگ ها همین مادران هر کدام سلیقه و روش خاصی برای خود دارن و نظرها متفاوت هست چه برسه به وبلاگها و مطالب و مقالات خارجی که خود بحثی جداگانه هست

شراره

مرسی چقدر این اطلاعات به دردم می خوره واقعا ازت ممنونم که تجربیاتت را به ما منتقل می کنی هوچهر خانوم را ببوس راستی از مهدکودکش راضیه؟ و اینکه در مورد مهدکودکش توی خونه حرف می زنه یا نه؟

مریم

سلام مامان هوچهر عزیز مرسی از اطلاعات مفیدت اونم دقیقا زمانی که قصد دارم مهرانا رو از پوشک بگیرم اگه وقت کردی نظرت رو در مورد آخرین پست وبلاگم بذار نتونستم اینجا لینکش کنم ولی به نظرات مادر مطلعی مثل شما نیاز دارم.

Helen

سلام. خوبین. خیلی وقته اینجا نیومدم. دلم برای شما و هوچهرتون تنگ شده بود. چرا نمی شه تو خونه ی اولتون کامنت گذاشت؟ یه مدت یه جوری بود که من تا حالا ندیده بودم وبلاگی که سرورش بلاگر هست بشه اون طوری کامنت گذاشت. یعنی دنگ و فنگ داشت و فونت و چمی دونم، شما می تونستی جواب بذاری و اینا. اون چطوری اونطوری شده بود؟ می شه به من هم بگید؟[سوال]

مامان امیرسام

مرسی مامان مهربون از نظرات خوبت ... اما قبلا هم بهت گفتم این پسر ما از قانونی که در مورد دیگران صدق میکنه تبعیت نمیکنه.. (خودت فکر کنم درک کنی چی میگم) مثلا دیروز بردمش پارک و اجازه دادم تا دلش میخواد آب بازی کنه ولی حالا دیگه نمیخواست و دوست داشت دستشو بگیره زیر شیر و اب بپاشه رو همه و از جیغ دیگران لذت میبرد ... و حالا به نظرت باید چی کار میکردم ؟؟؟[متفکر] منکه نمیتونستم این اجازه رو بدم و وقتی میخواستم ببرمش دستمو گاز میگرفت و جیغ و .... یکی از مشکلات من اینه که وقتی چیزی رو میخواد و نذاریم انجام بده تو اون لحظه چیزهای دیگری رو که قبلا دوست داشته و بخوایم با اونا سرگرمش کنیم دیگه نمیخواد[کلافه] البته اینو هم اضافه کنم که کودک دیگه ای هم بود که با شیر آب همین کارو میکرد و مادرش 2 متر اونطرفتر گرم صحبت با دوستانش بود و بچه مورد نظر همه رو دیونه کرده بود!!!! و همه گاهی بلند میگفتن این بچه کیه؟؟؟ و مادر اصلا بروی خودش نمی آورد... من هیچ نظری نمیدم شاید اون مادر هم چاره ای نداشت و من هرجور فکر میکنم نمیتونم بی خیال باشم یا حتی بی خیال نشون بدم

Helen

آسا جان. اینو یادم رفت بگم که اگه شما خواستین جواب بدین، همین جا جواب بدین. من می آم سر می زنم. می دونم کامنت گذاشتن تو بلاگ اسپات کار حضرت فیله!

Helen

ممنون آسا جان. فکر کنم باید همین کاری که شما کردین رو انجام بدم. [گریه]

delbarak

میشه بگی شورت اموزشی دیگه چیه؟؟؟

پرستو

نگاهت به اتفاقای زندگیو دوست دارم... موفق باشی