دوراهی

تصمیم هایمان در برابر دوراهی های زندگی هستند که تعیین می کنند کدامیک از ما بزرگ و کدامیک کوچک هستیم.

 

نام کداممان جاودانه می شود به نیکی، نام کدام دیگرهامان جاودانه می شود به بدی و نام کدام ها در لابلای برگ های تاریخ محو می شود.

 

دوراهی ها هستند که شک در آنان زاییده می شود؛ همان شکی که مادر انحطاط است؛ همان شکی که مایه ترقی است.

 

 

 

و

 

همگی با کارنامه ای که خلاصه عملکردمان در آن به ثبت رسیده است می شتابیم به دیار دیگری. کارنامه ای که که گاهی نوادگانمان کپی می گیرند از نمراتش و با افتخار به دیوار منزلشان می آویزندش.

کارنامه ای که شاید نوادگانمان شرمسار باشند از حضورش در پستوی خانه هایشان.

 

 

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان امیرسام

سلام ننه قدقد عزیز خدا عمرت بده. چند وقتیه که بهت سر میزنم ولی نمیتونستم کامنت بذارم و اعصابم خورد شده بود. 1- چرا دوراهی این وبلاگ با اون یکی فرق فوکوله؟!!؟!؟[تعجب] من نظرمو در مورد اون یکی میگم و اینکه من یه روزی دقیقا همین کارو کردم اما نه دوستی ها سرجای خودش موند و نه دوراهی. دقیقا با عقیده تو پیش رفتم ولی بهای سنگینی برای اون دیر رسیدن پرداختیم و برای برگشت یک راه بیشتر نمونده بود ولی اون راهی نبود که از اول منظور من بود و اون دوست (که میتواند شریک زندگی هم باشد) اصلا قدر این همراهی را نفمید چون هنوزم نمیخواست قبول کنه که اشتباه رفته. منظورمو رسوندم؟؟؟

پریسا

سلام و وبلاگ جدید مبارک. از قدیمیه آمدم به جدیده تا برای پست دوراهی کامنت بگذارم. ولی دوراهی در اینجا با دوراهی در آنجا فرق داشت. :) در مورد دوراهی اول می خواستم بگم که بکی از محمصه های سخت زندگی همینه که آدم ببینه که عزیزانش دارن اشتباه می کنند ولی اونها به هر دلیلی اشتباهشون رو قبول نکنند. بنظر من هم در این موارد بهترین راه اینه که آدم بهشون فرصت بده که راه خودشون رو تجربه کنند و بجای اینکه بخواهی هی ثابت کنی که اشتباه کرده اند, امیدوار باشی که در تصمیمشون موفق بشن. چون هیچ چیز مطلق نیست و در پس هر اتفاق یا مسیر ممکنه چیزهایی باشه که از قبل نتونی ببینی.

فریبا

گمونم برای همه این ماجرا یه جواریی پیش اومده باشه.بقول مامان امیر سام همیشه به این زیباییها نمیشه دیرکرد رو جبران کرد!و همیشه دوستها اونقدر با انصاف و روراست نیستن تا بتونن قدرشناس باشن... گمونم میشه اون کار زیبایی که شما در موردش گفتید اجرا کرد اما نه توی همه دوراهیها و نه در مورد هر دوستی حتی اگه اون دوست شریک زندگی باشه!!!!!!!! اینکه دو تا وبلاگ رو با یه موضوع و دو متن مدیریت میکنی کار جالبیه.نمیدونم چرا وقتی من میام اینجا دستم به کامنت گذاری کند میشه و یا وقت خووندنش برام میمونه.اما همیشه از خووندن متنهاتون ستفاده میکنم و بعضا وقتی هوچهر موضوع پست هست کلی ذوق دختر شیرین زبونت رو میکنم.. ارزو میکنم در پناه خدای مهربون همیشه شاد, سلامت, عاشق, و موفق باشید

مانا و مانیا

سلام این مطلب واسه ما دوتا کههمیشه توی خونه خودمون هم بر سر دوراهی قرار می گیریم یا مامانی و بابایی رو بر سر دوراهی قرار میدیم خیلی آموزنده بود.[نیشخند] این هم سهم هوچهر از بازدید ما [ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

مارتیا پسر دوست داشتنی ام

سلام خانم مثل اینکه حسابی مار ا فراموش کردید ؟؟ د روبلاگ قبلی ات نم یتوانستم پیام بگذارم باید اینجا را لینک کنم نه ؟

مریم-مامان آوا

من واسه پست اون وبلاگت میگم....تو این 7 سالی همه زندگی ما همین طوری بوده....رفتیم راه یار را و غلط بود و بر گشتیم راه ما را!!!!

مامان ارشک

دیگه 2 جا می نویسی؟ من تازه اینجا رو دیدم. کارنامه من که خیلی خرابه. بیچاره نوادگانم.

نازنین

مثل همیشه بسیار زیبا بود [گل]

رکسانا

یه وقتایی که آدم به گذشته بر میگرده فکر میکنه بعضی مسیرها رو خودش نرفته الان باورت نمیشه که اون همه راه سخت رو رفته باشی فکر کن که شریکت یه وبلاگ داشته باشه بعد یه پست نوشته باشه با همین عنوان و از تو انتظار داشته باشه راه درستی رو که اون انتخاب کرده بری --------------------------------- میشه لطف کنی شماره ای از پروین برا من بذاری ممنون[قلب]