واکسن

 

یک مرضی هست که مردان ایرانی بی بروبرگرد به طور خفیف، متوسط تا حاد به آن گرفتارند و دلم می خواست یک واکسنی باشد مخصوص پسربچه ها که در کودکی به آنها تزریق کنیم، که گرفتار آن میکروبی که رمانیسیسمشان را می کشد نشوند! چراکه به مادرها امیدی نیست که دست کم نسل بعد را بهتر تربیت کنند.

و نمی دانم چرا این دکترها اینهمه دارو می سازند برای افزایش میل ج.نسی و هزار درمان برای طولانی شدن زمان... و ... اما یک دارو برای افزایش رمانتیسیسم و دوام یافتنش در سال های متمادی پس از ازدواج نمی سازند.

یک دارویی که وادارشان کند هر روز از ظاهر همسرشان تعریف کنند حتی اگر چاق و بدهیکل و زشت باشد، یا سال های زیادی از ازدواجشان گذشته و بانو پیر شده باشد (حالا بگذریم که اگر بانوی محترم حور و پری هم باشد و در اوج جوانی و زیبایی تعریف نمی شنود!).

گاهی با یک سینی صبحانه در دست وارد اتاق خواب شوند. از این دارلینگ ها و هانی ها که اینجا مردان همسرانشان را صدا می کنند استفاده کنند. هر روز بگویند که دوستش دارند، تاکید می کنم اینکه اول ازدواج یک بار گفته اند اصلاً کفایت نمی کند!

برای مناسبت ها هدایای باارزش تهیه کنند (هدیه یا باید ارش معنوی بالای داشته باشد یا مادی بالا در مقایسه با سطح مالی مرد). آهان اول مناسبت را فراموش نکنند! یک کمی بیشتر وقت بگذارند برای مناسبتی که در راه است. به سالگرد ازدواج، تولد، متولد شدن اولین کودک و ... به عنوان یک مناسبتی که باید یک طوری از شرش خلاص شوند که دعوا درست نشود نگاه نکنند (اینجا همان نقطه عطف در اثبات مرگ رمانتیسیسم است!) و از اولین ادوکلن فروشی یا سوپر محل یا... در اوج رمانتیسیمشان هدیه تهیه نکنند و مثلاً گاهی به عنوان هدیه یا از آن بهتر روی هدیه !!!!! بلیط بگیرند برای یک سفر یا ده ها راه حل دیگر که برای رسیدن به آنها تنها باید چند بیت اضافه تر از همیشه از مغزشان مایه بگذارند.

 

از همه اینها مهمتر.... موقع عکس گرفتن دور گردن بانویشان دست بیندازند و عین رباط آن وسط نایستند.

 

پانوشت یک: ده ها مورد عمومی مهم دیگر هم هست که همگی به آن واقفند! مستقل از تمام موارد شخصی که می تواند تنها میان دو نفر خاص حاکم باشد.

 

پانوشت دو: به لیبل توجه کنید، لیبل اجتماعی خورده نه شخصی.

 

 

 

 

/ 17 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه مامان صبا

جالب بود.....ولی فک میکنم خانم ها باید نشون بدن که نیاز دارن این محبت ها رو ببیننو بشنون......چون در غیر اینصورت آقایون پیش خودشون میگن مثلا اون که میدونه من دوسش دارم پس واسه چی بگم.....خانم ها نباید از حقوق عاطفی خودشون ساده بگذرند تا به روزمرگی مبتلا نشن

ریحان

اخ که چقدر گل گفتی کاشکی میشد [نیشخند]

پریسا

پیدا کردی، به ما هم بگو. :)

الناز

هییییییی. بعد از چند سال بفهمند که ممکن شیوه خوشحال شدن ما با ایشان فرق داشته باشد. لیبلش هم شخصی است کاملا.

مامان

برادرم هميشه ميگه خاصيت زن اينه كه اگه زيادي محبت ببينه دور برميداره(البته اين تجربه شخصي اشه ما كه تجربه نكرديم و هميشه در پي شوهريم و با خوف و رجا ادامه ميديم[ناراحت]... شايد زناي آمريكائي هم اينطورند كه با اينهمه احترام و مهربونيا راحت ول ميكنن ميرن ...

آرمین

پیشنهادهای جالبی بود اما... بد نیست به خواهران محترمی که آن ور آب تشرف میبرند بگویم که این دوهوایی شدن آنها دلیل بر کم و سری مردان نیست. اینجا ایران است با تمدنی با ریشه هزاران سال. مردان و زنان این دیار هزاران سال جور دیگر فکر کرده اند و دیده اند و یاد گرفته اند. اینکه شما در فیلمها یا از روابط آنها چیزهایی دیده اید و به مذاقتان خوش آمده دلیلی بر اینکه بخواهیم واکسنی برای پسران ایرانی تهیه کنیم نیست. آرام آرام وقتی بیشتر آنجا بمانید چیزهای دیگری هم خواهید دید که نه مردان ایرانی و نه زنانشان چنین چیزهایی را بر نمیتابند. هدیه دادن و البته گرفتن چیز خوبی است. اما نه وقتی دغدغه نان آخر ماه کلافه ات کرده. سفر خوب است اما وقتی که تو توانسته ای چندر غاز برای هزینه سفرت ذخیره کنی. بهتر است خواهران مکرمه به جای زیاده خواهی، از نسوان غربی ابندا کنار گذاشتن خاله زنک بازی را یاد بگیرند

مامان امیرسام

جوابت رو برای آقای آرمین دوست داشتم. نمیدونم آقایون جرا همیشه در برابر پست های اینچنینی گارد میگیرن ، عصبانی میشن و توهین آمیز خواب می دهند؟!!؟ از همین جا و از همین نوع کامنت گذاشتن میشه فهمید که حتی صحبت کردن با آنها د رمورد این مسائل بی فایده است متاسفانه!!!!! هر چقدر هم که تحصیلکرده و فرهیخته باشند!!!

مامان امیرسام

عاشق این توصیف عکس گرفتن شدم[نیشخند][نیشخند] و به آن اضافه کن نشستن د رمهمانی ها حتی الامکان روی یک مبل!!! نه در دورترین نقطه ی ممکن بسته به ابعاد خانه میزبان که اگر بزرگ باشد که اصلا در نقطه ی دید هم قرار نمی گیرند!!!!

مامان دیبا و پرند

سلام دوستم آی گفتی.

بهناز

عاشق این توصیف عکس گرفتن شدم.... مطلبت رو شر کردم عزیزم . بسیار خوشم اومد .